Administracja serwerami

administracja serwerami

Zajmujemy się wyłącznie administrowaniem serwerami, posiadamy wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu serwerami pracującymi pod kontrolą szerokiej palety systemów operacyjnych.

Wspiera nas w tym zadaniu rozbudowana infrastruktura nadzoru, dlatego możemy zaoferować bardzo atrakcyjne cenowo zasady współpracy bez szkody dla jakości usług.

Każdy serwer wymaga nadzoru, pozostawiony bez kontroli szybko przestanie wydajnie działać i stanie się łatwym celem ataków.

Podstawowa administracja serwerem zawiera:

 • bieżący nadzór, aktualizacje oprogramowania, uszczelnianie zabezpieczeń.

  Administrowanie serwerem jest niekończącym się procesem, co chwilę wykrywane są nowe luki w zabezpieczeniach które wymagają aktualizowania oprogramowania. Wymagania dotyczące konfiguracji poszczególnych usług na serwerze również zmieniają się w czasie. Administrator serwera musi dotrzymywać kroku wszystkim tym zmianom.

 • korzystanie z centralnego systemu gromadzącego i analizującego logi systemowe.

  Wszystkie istotne logi pracy systemu są przesyłane szyfrowanym kanałem do centralnego serwera. Sprawne zarządzanie serwerem wymaga wstępnej selekcji logów. System ten gwarantuje natychmiastowe wychwycenie istotnych nieprawidłowości w pracy usług na serwerze, pozostałe logi mogą być przeanalizowane w dalszej kolejności.

 • korzystanie z centralnego systemu monitoringu pracy serwera.

  Administrator natychmiast musi zostać poinformowany o awarii sprzętowej lub programowej zarządzanego serwera. Atak crackera MOŻE wyrządzić poważne szkody, całkowicie niesprawny system pamięci masowej spowoduje szkody z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ.
  Wszystkie prawidłowo skonfigurowane systemy serwerowe są w stanie prawidłowo funkcjonować z uszkodzonym jednym z dysków. Jeśli w porę nastąpi interwencja, praca serwera nie zostanie zakłócona.
  Warunkiem jest szybka informacja o awarii. To właśnie podstawowe zadanie systemu monitoringu. Ta sama zasada dotyczy większości innych podzespołów serwera, ogólnie nazwana redundancją.
  Powiadomienie o awarii przesyłane jest dwoma niezależnymi kanałami, na życzenie klienta może być dodatkowo przesyłane na wskazany adres mailowy.

 • nadzór nad kopiami zapasowymi

  Kiedy wszystkie zabezpieczenia zawiodą, system może zostać awaryjnie odtworzony z automatycznej kopii zapasowej.. o ile taka istnieje. Jednym z zadań systemu monitoringu jest nadzór nad wykonywaniem kopii zapasowych. Jest to ostatnia, dlatego szczególnie ważna linia obrony

 • dostęp klienta do bieżącej dokumentacji pracy oraz systemu zgłoszeń

  Każdy klient ma prawo wglądu do bieżącej dokumentacji prac, sam również może planować zadania i nadawać im priorytet.

Miesięczny koszt administracji serwerem to 100PLN netto ( 2h/mc – pracy administratora ). Jest to stawka dla przeciętnego serwera poczty/hostingu.

Prace wykonywane na serwerze są jawne i każdy klient może w każdej chwili sprawdzić jakie prace zostały wykonane , jakie są zaplanowane, ile czasu zajęły.
Oczywiście dostęp do tych informacji jest w pełni zabezpieczony ( hasło oraz szyfrowane połączenie )

Chętnie doradzamy naszym klientom, zachęcamy więc do kontaktu, może uda nam się zaproponować alternatywne tańsze rozwiązania, od planowanych, może inne usługi również można umieścić na nowym serwerze redukując koszty i ułatwiając pracę w firmie.

Zapraszamy do współpracy.